DACOREX COM SRL

Societate cu răspundere limitată · Târgu Jiu, județul Gorj

Activă înființată 1996 CAEN 2363

CUI (cod fiscal) 8161339

DACOREX COM SRL este o societate cu răspundere limitată înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 1996 sub numărul J1996000036187 (J18/36/1996), cu codul unic de înregistrare 8161339 și sediul social în Târgu Jiu, județul Gorj. Firma figurează ca activă, cu o vechime de 30 de ani. În bilanțul pe 2025 a raportat o cifră de afaceri netă de 65.813.142 lei, în creștere cu 18% față de 2024, un profit net de 10.597.356 lei și 84 de angajați (număr mediu). Activitatea principală declarată este 2363 – Fabricarea betonului; după cifra de afaceri, firma se află pe locul 1 din 8 de firme cu aceeași activitate principală din județul Gorj.

Date de identificare

Denumire
DACOREX COM SRL
CUI
8161339
Nr. Reg. Com.
J1996000036187 (format vechi J18/36/1996)
EUID
ROONRC.J1996000036187
Data înregistrării
23 ianuarie 1996
Formă juridică
Societate cu răspundere limitată (SRL)
Stare
Activă

Sediul social

VIITORULUI, nr. 2
Târgu Jiu, județul Gorj
Cod poștal 210177

Mențiuni de stare (ONRC)

  • Funcțiune

Bilanț și indicatori financiari 2024–2025

65,8 mil. leiCifra de afaceri 2025 +18%
10,6 mil. leiProfit net 2025
84Angajați (medie) 2025
65,1 mil. leiCapitaluri proprii
Indicator (lei)20242025Evoluție
Cifra de afaceri netă55.934.41465.813.142+18%
Venituri totale83.384.915102.308.489+23%
Cheltuieli totale71.296.03691.440.894+28%
Profit / pierdere brută12.088.87910.867.595−10%
Profit / pierdere netă11.990.71510.597.356−12%
Număr mediu de salariați7984+6,3%
Active imobilizate49.567.63372.323.046+46%
Active circulante39.984.60424.787.472−38%
— stocuri7.042.8406.820.793−3,2%
— creanțe25.467.41411.181.398−56%
— casa și conturi la bănci7.474.3506.785.281−9,2%
Cheltuieli în avans1.010.547923.127−8,7%
Datorii10.052.0246.783.187−33%
Venituri în avans21.172.34625.926.392+22%
Provizioane176.250176.250+0,0%
Capitaluri proprii59.162.16465.147.816+10%
Capital subscris vărsat1.019.2001.019.200+0,0%

Indicatori calculați (2025)

Marja de profit net
16,1%
Cifra de afaceri pe angajat
783 mii lei
Grad de îndatorare (datorii / active)
6,9%
Rentabilitatea capitalurilor proprii (ROE)
16,3%
Active circulante / datorii
3,65

Valori în lei, din situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor (bilanț pentru entități mari și mijlocii). Indicatorii calculați sunt estimări orientative.

Domeniu de activitate (CAEN)

Activitate principală (din bilanțul 2025): 2363 – Fabricarea betonului (CAEN Rev.3)

39 activități autorizate – CAEN Rev.3

Firme cu aceeași activitate în județul Gorj

Toate firmele cu CAEN 2363 din județul Gorj →

Alte firme din Târgu Jiu

Toate firmele din Târgu Jiu →

Întrebări frecvente despre DACOREX COM SRL

Care este CUI-ul firmei DACOREX COM SRL?

Codul unic de înregistrare (CUI) al firmei DACOREX COM SRL este 8161339, iar numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1996000036187 (în formatul vechi J18/36/1996). Pentru facturare, firmele plătitoare de TVA folosesc codul cu prefixul RO (RO8161339); verificați statutul de plătitor de TVA pe site-ul ANAF.

Unde are sediul DACOREX COM SRL?

Conform datelor ONRC, sediul social este în VIITORULUI, nr. 2, Târgu Jiu, județul Gorj.

Ce cifră de afaceri a avut DACOREX COM SRL în 2025?

În bilanțul pentru anul 2025, DACOREX COM SRL a raportat o cifră de afaceri netă de 65.813.142 lei, față de 55.934.414 lei în 2024, și un profit net de 10.597.356 lei.

Câți angajați are DACOREX COM SRL?

Numărul mediu de salariați raportat pentru 2025 este 84.

Este DACOREX COM SRL o firmă activă?

Starea înregistrată la Registrul Comerțului este: activă. Firma a fost înregistrată pe 23 ianuarie 1996. Datele provin din setul ONRC publicat pe data.gov.ro la 2 septembrie 2026.

Ce activitate are DACOREX COM SRL?

Activitatea principală declarată în ultimul bilanț este 2363 – Fabricarea betonului (CAEN Rev.3).

Date publice: ONRC (data.gov.ro, 02.09.2026) și Ministerul Finanțelor. Informațiile nu înlocuiesc un certificat constatator emis de Registrul Comerțului. Ați găsit o eroare? Scrieți-ne.