ADI IMPEX SRL
Societate cu răspundere limitată · Comuna Biertan, județul Sibiu
ADI IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 1993 sub numărul J1993001230327 (J32/1230/1993), cu codul unic de înregistrare 4150353 și sediul social în Comuna Biertan, județul Sibiu. Firma figurează ca activă, cu o vechime de 33 de ani. În bilanțul pe 2025 a raportat o cifră de afaceri netă de 2.571.346 lei, în scădere cu 8,9% față de 2024, un profit net de 61.179 lei și 5 angajați (număr mediu). Activitatea principală declarată este 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun; după cifra de afaceri, firma se află pe locul 41 din 457 de firme cu aceeași activitate principală din județul Sibiu.
Date de identificare
- Denumire
- ADI IMPEX SRL
- CUI
- 4150353
- Nr. Reg. Com.
- J1993001230327 (format vechi J32/1230/1993)
- EUID
- ROONRC.J1993001230327
- Data înregistrării
- 16 iunie 1993
- Formă juridică
- Societate cu răspundere limitată (SRL)
- Stare
- Activă
Sediul social
Str. AUREL VLAICU, nr. 50Comuna Biertan, județul Sibiu
Mențiuni de stare (ONRC)
- Funcțiune
Bilanț și indicatori financiari 2024–2025
| Indicator (lei) | 2024 | 2025 | Evoluție |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.822.843 | 2.571.346 | −8,9% |
| Venituri totale | 2.822.843 | 2.571.346 | −8,9% |
| Cheltuieli totale | 2.694.401 | 2.489.617 | −7,6% |
| Profit / pierdere brută | 128.442 | 81.729 | −36% |
| Profit / pierdere netă | 84.456 | 61.179 | −28% |
| Număr mediu de salariați | 6 | 5 | −17% |
| Active imobilizate | 8.903 | 168.050 | +1.788% |
| Active circulante | 386.687 | 637.711 | +65% |
| — stocuri | 219.793 | 377.712 | +72% |
| — creanțe | 55.643 | 112.028 | +101% |
| — casa și conturi la bănci | 111.251 | 147.971 | +33% |
| Cheltuieli în avans | 54.483 | — | |
| Datorii | 140.880 | 194.249 | +38% |
| Venituri în avans | 247.450 | 247.450 | +0,0% |
| Capitaluri proprii | 61.743 | 364.062 | +490% |
| Capital subscris vărsat | 5.000 | 5.000 | +0,0% |
Indicatori calculați (2025)
- Marja de profit net
- 2,4%
- Cifra de afaceri pe angajat
- 514 mii lei
- Grad de îndatorare (datorii / active)
- 24,1%
- Rentabilitatea capitalurilor proprii (ROE)
- 16,8%
- Active circulante / datorii
- 3,28
Valori în lei, din situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor. Indicatorii calculați sunt estimări orientative.
Domeniu de activitate (CAEN)
Activitate principală (din bilanțul 2025): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
29 activități autorizate – CAEN Rev.2
4711Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun4721Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate4722Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate4723Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate4724Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate4725Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate4726Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate4729Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate4751Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate4752Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate4753Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate4754Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate4759Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate4762Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate4763Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate4764Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate4765Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate4771Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate4772Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate4775Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate4777Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate4778Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate4779Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine6820Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate7711Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare7712Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele7721Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv7739Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.9329Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Firme cu aceeași activitate în județul Sibiu
- EVERY SOLUTION SRL 21,7 mil. lei
- TRANS ARAL SRL 20,5 mil. lei
- JINA SIB INVEST S.R.L. 17,9 mil. lei
- OMIROM TRANS SRL 14,8 mil. lei
- SORIMAR COM SRL 13,6 mil. lei
- FLORA TRADING SRL 13,1 mil. lei
- VLADEXIM SRL 11,9 mil. lei
- ULEX SRL 8,5 mil. lei
Alte firme din Biertan
- FELIX EM SRL 7,8 mil. lei
- LUCCAS TRANS SRL 4,9 mil. lei
- JEMAX MIR S.R.L. 4,6 mil. lei
- ROXMARI PROD COM SRL 4,1 mil. lei
- DANI & CORI FARM SRL 3,7 mil. lei
- ANFEL TAVI INSTAL SRL 3,3 mil. lei
- ALEX & FELIX & NADIA S.R.L. 2,7 mil. lei
- M & M FOREST SRL 2,3 mil. lei
Întrebări frecvente despre ADI IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei ADI IMPEX SRL?
Codul unic de înregistrare (CUI) al firmei ADI IMPEX SRL este 4150353, iar numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993001230327 (în formatul vechi J32/1230/1993). Pentru facturare, firmele plătitoare de TVA folosesc codul cu prefixul RO (RO4150353); verificați statutul de plătitor de TVA pe site-ul ANAF.
Unde are sediul ADI IMPEX SRL?
Conform datelor ONRC, sediul social este în Str. AUREL VLAICU, nr. 50, Biertan, județul Sibiu.
Ce cifră de afaceri a avut ADI IMPEX SRL în 2025?
În bilanțul pentru anul 2025, ADI IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri netă de 2.571.346 lei, față de 2.822.843 lei în 2024, și un profit net de 61.179 lei.
Câți angajați are ADI IMPEX SRL?
Numărul mediu de salariați raportat pentru 2025 este 5.
Este ADI IMPEX SRL o firmă activă?
Starea înregistrată la Registrul Comerțului este: activă. Firma a fost înregistrată pe 16 iunie 1993. Datele provin din setul ONRC publicat pe data.gov.ro la 2 septembrie 2026.
Ce activitate are ADI IMPEX SRL?
Activitatea principală declarată în ultimul bilanț este 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2).
Date publice: ONRC (data.gov.ro, 02.09.2026) și Ministerul Finanțelor. Informațiile nu înlocuiesc un certificat constatator emis de Registrul Comerțului. Ați găsit o eroare? Scrieți-ne.