MEXACO PLUS S.R.L.

Societate cu răspundere limitată · Ampoița, Comuna Meteș, județul Alba

Activă înființată 2018 CAEN 5520

CUI (cod fiscal) 39229280

MEXACO PLUS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 aprilie 2018 sub numărul J1/388/2018, cu codul unic de înregistrare 39229280 și sediul social în Ampoița, Comuna Meteș, județul Alba. Firma figurează ca activă, cu o vechime de 8 ani. În bilanțul pe 2024 a raportat o cifră de afaceri netă de 79.264 lei, un profit net de 48.746 lei și 0 angajați (număr mediu). Activitatea principală declarată este 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată; după cifra de afaceri, firma se află pe locul 39 din 127 de firme cu aceeași activitate principală din județul Alba.

Date de identificare

Denumire
MEXACO PLUS S.R.L.
CUI
39229280
Nr. Reg. Com.
J1/388/2018
EUID
ROONRC.J1/388/2018
Data înregistrării
23 aprilie 2018
Formă juridică
Societate cu răspundere limitată (SRL)
Stare
Activă

Sediul social

nr. 199J
Ampoița, Comuna Meteș, județul Alba
Cod poștal 517446

Mențiuni de stare (ONRC)

  • Funcțiune

Bilanț și indicatori financiari 2024

79 mii leiCifra de afaceri 2024
49 mii leiProfit net 2024
0Angajați (medie) 2024
49 mii leiCapitaluri proprii
Indicator (lei)2024
Cifra de afaceri netă79.264
Venituri totale79.264
Cheltuieli totale21.233
Profit / pierdere brută58.031
Profit / pierdere netă48.746
Număr mediu de salariați0
Active circulante48.946
— creanțe48.926
— casa și conturi la bănci20
Datorii0
Capitaluri proprii48.946
Capital subscris vărsat200

Indicatori calculați (2024)

Marja de profit net
61,5%
Grad de îndatorare (datorii / active)
0,0%
Rentabilitatea capitalurilor proprii (ROE)
99,6%

Valori în lei, din situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor. Indicatorii calculați sunt estimări orientative.

Domeniu de activitate (CAEN)

Activitate principală (din bilanțul 2024): 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.2)

2 activități autorizate – CAEN Rev.2

Firme cu aceeași activitate în județul Alba

Toate firmele cu CAEN 5520 din județul Alba →

Alte firme din Meteș

Toate firmele din Meteș →

Întrebări frecvente despre MEXACO PLUS S.R.L.

Care este CUI-ul firmei MEXACO PLUS S.R.L.?

Codul unic de înregistrare (CUI) al firmei MEXACO PLUS S.R.L. este 39229280, iar numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1/388/2018. Pentru facturare, firmele plătitoare de TVA folosesc codul cu prefixul RO (RO39229280); verificați statutul de plătitor de TVA pe site-ul ANAF.

Unde are sediul MEXACO PLUS S.R.L.?

Conform datelor ONRC, sediul social este în nr. 199J, Ampoița, Meteș, județul Alba.

Ce cifră de afaceri a avut MEXACO PLUS S.R.L. în 2024?

În bilanțul pentru anul 2024, MEXACO PLUS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri netă de 79.264 lei, și un profit net de 48.746 lei.

Câți angajați are MEXACO PLUS S.R.L.?

Numărul mediu de salariați raportat pentru 2024 este 0.

Este MEXACO PLUS S.R.L. o firmă activă?

Starea înregistrată la Registrul Comerțului este: activă. Firma a fost înregistrată pe 23 aprilie 2018. Datele provin din setul ONRC publicat pe data.gov.ro la 2 septembrie 2026.

Ce activitate are MEXACO PLUS S.R.L.?

Activitatea principală declarată în ultimul bilanț este 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.2).

Date publice: ONRC (data.gov.ro, 02.09.2026) și Ministerul Finanțelor. Informațiile nu înlocuiesc un certificat constatator emis de Registrul Comerțului. Ați găsit o eroare? Scrieți-ne.