CONSTRUCȚII PRETENȚIOASE SRL

Societate cu răspundere limitată · Comuna Oșorhei, județul Bihor

Activă înființată 2016 CAEN 4120

CUI (cod fiscal) 36147410

CONSTRUCȚII PRETENȚIOASE SRL este o societate cu răspundere limitată înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 mai 2016 sub numărul J2016001116057 (J5/1116/2016), cu codul unic de înregistrare 36147410 și sediul social în Comuna Oșorhei, județul Bihor. Firma figurează ca activă, cu o vechime de 10 ani. În bilanțul pe 2025 a raportat o cifră de afaceri netă de 732.139 lei, în creștere cu 3,3% față de 2024, un profit net de 8.369 lei și 2 angajați (număr mediu). Activitatea principală declarată este 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale; după cifra de afaceri, firma se află pe locul 225 din 1.588 de firme cu aceeași activitate principală din județul Bihor.

Date de identificare

Denumire
CONSTRUCȚII PRETENȚIOASE SRL
CUI
36147410
Nr. Reg. Com.
J2016001116057 (format vechi J5/1116/2016)
EUID
ROONRC.J2016001116057
Data înregistrării
31 mai 2016
Formă juridică
Societate cu răspundere limitată (SRL)
Stare
Activă

Sediul social

260, nr. 11 (camera 1)
Comuna Oșorhei, județul Bihor

Mențiuni de stare (ONRC)

  • Funcțiune

Bilanț și indicatori financiari 2024–2025

732 mii leiCifra de afaceri 2025 +3,3%
8.369 leiProfit net 2025
2Angajați (medie) 2025
116 mii leiCapitaluri proprii
Indicator (lei)20242025Evoluție
Cifra de afaceri netă709.042732.139+3,3%
Venituri totale713.873732.187+2,6%
Cheltuieli totale588.388708.119+20%
Profit / pierdere brută125.48524.068−81%
Profit / pierdere netă109.3718.369−92%
Număr mediu de salariați22+0,0%
Active imobilizate3.18157.578+1.710%
Active circulante142.530271.872+91%
— stocuri5.566112.555+1.922%
— creanțe22.561115.865+414%
— casa și conturi la bănci114.40343.452−62%
Cheltuieli în avans1.267988−22%
Datorii32.413214.170+561%
Capitaluri proprii114.565116.268+1,5%
Capital subscris vărsat200200+0,0%

Indicatori calculați (2025)

Marja de profit net
1,1%
Cifra de afaceri pe angajat
366 mii lei
Grad de îndatorare (datorii / active)
64,8%
Rentabilitatea capitalurilor proprii (ROE)
7,2%
Active circulante / datorii
1,27

Valori în lei, din situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor. Indicatorii calculați sunt estimări orientative.

Domeniu de activitate (CAEN)

Activitate principală (din bilanțul 2025): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)

51 activități autorizate – CAEN Rev.3

Firme cu aceeași activitate în județul Bihor

Toate firmele cu CAEN 4120 din județul Bihor →

Alte firme din Oșorhei

Toate firmele din Oșorhei →

Întrebări frecvente despre CONSTRUCȚII PRETENȚIOASE SRL

Care este CUI-ul firmei CONSTRUCȚII PRETENȚIOASE SRL?

Codul unic de înregistrare (CUI) al firmei CONSTRUCȚII PRETENȚIOASE SRL este 36147410, iar numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016001116057 (în formatul vechi J5/1116/2016). Pentru facturare, firmele plătitoare de TVA folosesc codul cu prefixul RO (RO36147410); verificați statutul de plătitor de TVA pe site-ul ANAF.

Unde are sediul CONSTRUCȚII PRETENȚIOASE SRL?

Conform datelor ONRC, sediul social este în 260, nr. 11 (camera 1), Oșorhei, județul Bihor.

Ce cifră de afaceri a avut CONSTRUCȚII PRETENȚIOASE SRL în 2025?

În bilanțul pentru anul 2025, CONSTRUCȚII PRETENȚIOASE SRL a raportat o cifră de afaceri netă de 732.139 lei, față de 709.042 lei în 2024, și un profit net de 8.369 lei.

Câți angajați are CONSTRUCȚII PRETENȚIOASE SRL?

Numărul mediu de salariați raportat pentru 2025 este 2.

Este CONSTRUCȚII PRETENȚIOASE SRL o firmă activă?

Starea înregistrată la Registrul Comerțului este: activă. Firma a fost înregistrată pe 31 mai 2016. Datele provin din setul ONRC publicat pe data.gov.ro la 2 septembrie 2026.

Ce activitate are CONSTRUCȚII PRETENȚIOASE SRL?

Activitatea principală declarată în ultimul bilanț este 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2).

Date publice: ONRC (data.gov.ro, 02.09.2026) și Ministerul Finanțelor. Informațiile nu înlocuiesc un certificat constatator emis de Registrul Comerțului. Ați găsit o eroare? Scrieți-ne.