LIXTOP SRL
Societate cu răspundere limitată · Comuna Găneasa, județul Olt
LIXTOP SRL este o societate cu răspundere limitată înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 decembrie 2005 sub numărul J28/964/2005, cu codul unic de înregistrare 18252868 și sediul social în Comuna Găneasa, județul Olt. Firma figurează ca activă, cu o vechime de 20 de ani. În bilanțul pe 2025 a raportat o cifră de afaceri netă de 111.378 lei, în scădere cu 28% față de 2024, un profit net de 9.715 lei și 1 angajat (număr mediu). Activitatea principală declarată este 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie; după cifra de afaceri, firma se află pe locul 40 din 87 de firme cu aceeași activitate principală din județul Olt.
Date de identificare
- Denumire
- LIXTOP SRL
- CUI
- 18252868
- Nr. Reg. Com.
- J28/964/2005
- EUID
- ROONRC.J28/964/2005
- Data înregistrării
- 28 decembrie 2005
- Formă juridică
- Societate cu răspundere limitată (SRL)
- Stare
- Activă
Sediul social
Comuna Găneasa, județul OltCod poștal 237185
Mențiuni de stare (ONRC)
- Funcțiune
Bilanț și indicatori financiari 2024–2025
| Indicator (lei) | 2024 | 2025 | Evoluție |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 155.362 | 111.378 | −28% |
| Venituri totale | 155.362 | 111.378 | −28% |
| Cheltuieli totale | 119.098 | 100.606 | −16% |
| Profit / pierdere brută | 36.264 | 10.772 | −70% |
| Profit / pierdere netă | 34.786 | 9.715 | −72% |
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | −50% |
| Active imobilizate | 1.328 | 1.328 | +0,0% |
| Active circulante | 63.766 | 58.302 | −8,6% |
| — stocuri | 11.358 | 14.063 | +24% |
| — creanțe | 5.123 | 2.424 | −53% |
| — casa și conturi la bănci | 47.285 | 41.815 | −12% |
| Datorii | 24.525 | 44.132 | +80% |
| Capitaluri proprii | 40.569 | 15.498 | −62% |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | +0,0% |
Indicatori calculați (2025)
- Marja de profit net
- 8,7%
- Cifra de afaceri pe angajat
- 111 mii lei
- Grad de îndatorare (datorii / active)
- 74,0%
- Rentabilitatea capitalurilor proprii (ROE)
- 62,7%
- Active circulante / datorii
- 1,32
Valori în lei, din situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor. Indicatorii calculați sunt estimări orientative.
Domeniu de activitate (CAEN)
Activitate principală (din bilanțul 2025): 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.2)
2 activități autorizate – CAEN Rev.2
Firme cu aceeași activitate în județul Olt
- SINCER SRL 8,0 mil. lei
- PANDIPO SRL 7,1 mil. lei
- ALICE GALPAN SRL 3,7 mil. lei
- MAGIC ALPROD SRL 3,7 mil. lei
- BOEMA SWEET CAKES SRL 2,7 mil. lei
- CUPTORUL MAGIC PAN SGF SRL 2,0 mil. lei
- PANNICA BAKERY DISTRIBUTION S.R.L. 1,4 mil. lei
- GELPROD ZONE GYN SRL 1,3 mil. lei
Alte firme din Găneasa
- PANADRIA SRL 140 mil. lei
- OLTINA GROUP SRL 12,6 mil. lei
- STANDARD TRADING SRL 12,1 mil. lei
- AUTOMANIA WORLD BUSINESS S.R.L. 11,3 mil. lei
- DAROGAS OIL S.R.L. 7,4 mil. lei
- VERTRACOM MAR SRL 7,0 mil. lei
- OLTINA PRODCARM S.R.L. 6,7 mil. lei
- GNC DEPOLEMN SRL 3,7 mil. lei
Întrebări frecvente despre LIXTOP SRL
Care este CUI-ul firmei LIXTOP SRL?
Codul unic de înregistrare (CUI) al firmei LIXTOP SRL este 18252868, iar numărul de ordine în Registrul Comerțului este J28/964/2005. Pentru facturare, firmele plătitoare de TVA folosesc codul cu prefixul RO (RO18252868); verificați statutul de plătitor de TVA pe site-ul ANAF.
Unde are sediul LIXTOP SRL?
Conform datelor ONRC, sediul social este în Găneasa, județul Olt.
Ce cifră de afaceri a avut LIXTOP SRL în 2025?
În bilanțul pentru anul 2025, LIXTOP SRL a raportat o cifră de afaceri netă de 111.378 lei, față de 155.362 lei în 2024, și un profit net de 9.715 lei.
Câți angajați are LIXTOP SRL?
Numărul mediu de salariați raportat pentru 2025 este 1.
Este LIXTOP SRL o firmă activă?
Starea înregistrată la Registrul Comerțului este: activă. Firma a fost înregistrată pe 28 decembrie 2005. Datele provin din setul ONRC publicat pe data.gov.ro la 2 septembrie 2026.
Ce activitate are LIXTOP SRL?
Activitatea principală declarată în ultimul bilanț este 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.2).
Date publice: ONRC (data.gov.ro, 02.09.2026) și Ministerul Finanțelor. Informațiile nu înlocuiesc un certificat constatator emis de Registrul Comerțului. Ați găsit o eroare? Scrieți-ne.